HIZLI OKUMA KURSUHIZLI OKUMA KURSU ANKARA,HIZLI OKUMA KURSU İSKENDERUN, HIZLI OKUMA EĞİTİMLERİ ANKARA, HIZLI OKUMA EĞİTİMLERİ İSKENDERUN, ANKARA'DAKİ HIZLI OKUMA KURSLARI, İSKENDERUN'DAKİ HIZLI OKUMA KURSLARI, EN İYİ HIZLI OKUMA KURSU

 

 

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR ?

 

·        Sınavlara hazırlanan öğrenciler,

·        Okuma hızını arttırarak okuma becerisini daha etkin hale getirmek isteyen herkes,

bu eğitimlere katılabilir.

Kurs programının hazırlanmasındaki amaç, okuma ve öğrenme ihtiyacının arttığı günümüzde, öğrencilerin ve tüm kişilerin, bilgi çağının gerektirdiği hızlı okuma ve öğrenme becerilerine sahip olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerin etkin, hızlı ve verimli okuma becerilerindeki gelişim, derslerdeki başarılarının artmasına; daha bilgili, kültürlü ve daha çok okuyan bireylerin yetişmesine olanak ve ortam hazırlar. Eğitim alanında, özellikle sınavlarda, genel bir başarının oluşmasına katkı sağlar.

ETKİN HIZLI OKUMA KURSU EĞİTİM İÇERİĞİ

·        Etkin ve hızlı okumanın önemini,

·        Okurken bakma alanını genişletilmesi,

·        Hızlı ve etkin okuma teknikleri uygulamaları,

·        Okuma hızlarını arttırma yöntemleri,

·        Anlama düzeylerini arttırma yöntemleri,

·        Yanlış okuma alışkanlıklarını düzeltme,

·        Bilgiyi analiz ve etüt etme yeteneğini geliştirilmesi,

·        Kursa başladıklarında ‘’başlangıç okuma hızının’’, ‘’başlangıç anlama düzeyinin’’ ve ‘’başlangıç okuma veriminin’’ belirlenmesi, kurs bitiminde karşılaştırılması

PROGRAMIN UYGULANMASI

Etkin Hızlı Okuma Sistemi, Columbia (Kolombiya) Üniversitesi eski öğretim üyesi ve eğitim psikoloğu Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından geliştirilmiş ve hazırlanmıştır. Kısa adı EHO olan ‘’Etkin Hızlı Okuma’’ programı, okuyucuların bilgiye daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmalarını, verimli bir okuma alışkanlığına sahip olmalarını ve okuduklarını daha iyi anlamalarını sağlamak üzere geliştirilmiş, kuramsal ve uygulamaya dayalı bir okuma/öğrenme sistemidir.

Etkin Hızlı Okuma yöntemi, bilgisayar programındaki çeşitli göz egzersizleri ile göz algılama kapasitesini geliştirme ve bakma alanını genişletme temeline dayanır.

Etkin Hızlı Okuma Kursu süresince, bilgisayar programı aracılığı ile yaparak öğrenme, soru-yanıt, metin tamamlama, metin düzenleme, fotografik okuma, aktif okuma, derin okuma ve zihin haritası çizme gibi öğretim yöntem ve teknikleri kullanılır.

Etkin Hızlı Okuma Kurs başlangıcında ve bitiminde, kursiyerlerin okuma hızları, okuma verimleri ve anlama düzeyleri belirlenir.

Kurs bitiminde, her katılımcıya katılım belgesi ile ayrıntılı durum analizi raporu verilir.

PROGRAMIN SÜRESİ : 30 Ders Saati

Etkin Hızlı Okuma Eğitimi Sayesinde;

·        Okuma hızınızı 2-4 kat geliştireceksiniz,

·        Okuduklarınızı daha iyi anlayacaksınız,

·        Okuduklarını daha konsantre, etkin ve hızlı bir şekilde özümseyen, değerlendiren ve daha iyi akılda tutan, verimli bir okuyucu haline geleceksiniz.

 

 

 Başa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.
UA-111966033-1