SUN AKADEMİ EĞİTİM ve KARİYER MERKEZİ EĞİTMEN KADROMUZ

Sun Akademi olarak öğrencilerimize en kaliteli eğitimi vermeyi ilke edinmiş ve bu amaç doğrultusunda eğitmen kadromuzu alanlarında uzman, pedagojik formasyona sahip, uzun yıllar sektör deneyimi olan, genç, aktif ve dinamik eğitmenlerden oluşturmuş bulunmaktayız.

Uzman eğitmen kadromuzu sizler ile paylaşmaktan gurur duyarız.

 

İNGİLİZCE

Ø  SERAP ARI / İngilizce Öğretmeni

Sun Akademi eğitim merkezinde Genel İngilizce, YDS ve HAZIRLIK ATLAMA eğitmeni olarak görev alan Serap ARI, İngilizce öğretmenliği bölümü mezunu olup, Ankara’da özel bir üniversitede Yabancı Diller Bölümünde akademisyen olarak çalışmaktadır.

Ø  AYNUR COŞANER / İngilizce Öğretmeni

Sun Akademi eğitim merkezinde Genel İngilizce, YDS ve HAZIRLIK ATLAMA eğitmeni olarak görev alan Aynur COŞANER, İngilizce öğretmenliği bölümü mezunu olup, Ankara’da bir üniversitede Yabancı Diller Bölümünde akademisyen olarak çalışmaktadır.

Ø  MERVE ESER / İngilizce Öğretmeni

Sun Akademi eğitim merkezinde Genel İngilizce, YDS ve HAZIRLIK ATLAMA eğitmeni olarak görev alan Merve ESER, İngilizce öğretmenliği bölümü mezunu olup, Ankara’da bir üniversitede Yabancı Diller Bölümünde akademisyen olarak çalışmaktadır.

Ø  GÜRHAN TURAN / İngilizce Öğretmeni

Sun Akademi eğitim merkezinde YDS eğitmeni olarak görev alan Gürhan TURAN, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunudur. 10 yılı aşkın süredir kurumuzda sadece sınavlara yönelik (KPDS, ÜDS, IELTS) eğitim veren Gürhan Hoca yeni adıyla YDS ve IELTS eğitimleri vermeye devam etmektedir.

Ø  BURCU ÇİFTÇİ / İngilizce Öğretmeni

Kurumumuzda Genel İngilizce ve YDS eğitmeni olarak görev alan Burcu ÇİFTÇİ ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunudur. Uzun yıllardır her seviyede İngilizce dil eğitimi vermekte olan Burcu Hoca sektör deneyimi ve etkili öğretim teknikleri ile dil eğitimde fark yaratmaktadır.

Ø  CAROLINE ÇADIR / İngilizce Öğretmeni

Sun Akademi bünyesinde Konuşma gruplarında ve İleri seviye İngilizce gruplarında eğitmen olarak görev alan Caroline ÇADIR, İngiltere doğumlu olup, az düzeyde Türkçe bilmektedir.

 

İSPANYOLCA

 Ø  AYÇA KIRAN / İspanyolca Öğretmeni

Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Ayça KIRAN, Sun Akademi bünyesinde İspanyolca eğitmeni olarak görev almaktadır. Mezuniyet sonrası eğitimini İspanya’da devam ettiren Ayça KIRAN İspanyolca dil bilgisinin yanı sıra çok iyi derecede konuşma becerisine sahiptir.

Ø  ÇAĞLA PINAR AKPINAR / İspanyolca Öğretmeni

Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Çağla Pınar AKPINAR, Sun Akademi bünyesinde İspanyolca eğitmeni olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Ankara özel bir kolejde de eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

Ø  BİRKAN SABRİ ALDEMİR / İspanyolca Öğretmeni

Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Birkan Sabri ALDEMİR, Sun Akademi bünyesinde İspanyolca eğitmeni olarak görev almaktadır. 1 Yıl İspanya’da yaşamış olup, iyi derecede İngilizce, İspanyolca dillerini konuşabilmekte, başlangıç seviyesinde de Fransızca ve Poretekizce bilmektedir. Halen kurumumuzda İspanyolca eğitimlerinde görev almaktadır.

Ø  MERCEDES ALEJANDRA POUSA / İspanyolca Öğretmeni

Arjantin asıllı olan Mercedes POUSA uzun yıllardır Türkiye’de birçok kurum ve okulda İspanyolca eğitmeni olarak görev yapmıştır. İyi derecede Türkçe bilmesi sebebi ile her seviyede İspanyolca eğitimi verebilmektedir. Aynı zamanda İngilizce – İspanyolca smultane çeviri yapabilen sayılı kişiler arasında yer almaktadır.

Ø  ANDREA REQUENA / İspanyolca Öğretmeni

Venezualle doğumlu olan Andrea REQUENA Sun Akademi bünyesin de her seviyede İspanyolca eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır. İyi derecede Türkçe bilmesi iletişim sıkıntısını ortadan kaldırmakta ve bu sebeple doğru bir aksan ile İspanyolca eğitimlerimize büyük avantaj sağlamaktadır.

Ø  AYŞE ERYILMAZ / İspanyolca Öğretmeni

Sun Akademi Eğitim Merkezi’nde İspanyolca Eğitmeni olarak görev alan Ayşe ERYILMAZ; Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden yüksek derece ile mezun oldu. İspanya'nın Salamanca bölgesinde İspanyolca dil eğitimi programını tamamladı. Uzmanlık derecesinde İspanyolca dil bilgisine sahip olan Sn. Ayşe ERYILMAZ, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Akademik kariyerine Ankara Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans yaparak devam eden eğitmenimiz, öğretmenliğin yanı sıra birçok farklı konuda akademik çeviriye imza atmıştır.

Ø  HANDE GEBRECİOĞLU / İspanyolca Öğretmeni

Sun Akademi Eğitim Merkezi’nde İspanyolca Eğitmeni olarak görev alan Hande GEBRECİOĞLU; Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup, dil eğitimini İspanyada tamamladı. Halen Ankara’da özel bir kolejde İspanyolca eğitmenliği yapmaktadır.

 

RUSÇA

Ø  OLGA KESKİN / Rusça Öğretmeni

Sun Akademi Eğitim Merkezi’inde Rusça Eğitmeni olarak görev yapan Olga KESKİN, Dünya dilleri Fakültesi Rus dili ve edebiyatı bölümü Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Rus Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. 1997’den bu yana etkin olarak her seviyede Rusça dersleri veren OLGA KESKİN, eğitmen kimliğinin yanı sıra Tercüman olarak da birçok önemli çevirileri imza attı. Tüm bunlara ek olarak Rusça Dilinin yanı sıra iyi derecede Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Ø  KARİMAN JİLETEJEVA VURDEM / Rusça Öğretmeni

Rusya Federasyonu Kabardey Balkar Devlet Üniversitesinden Rusça ve İngilizce öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Türkiye’de bir çok özel eğitim kurumunun yanı sıra TOBB ve Bilkent Üniversitelerinde Rusça okutman olarak eğitim vermiştir. Çevirisini yaparak yayınlanan bir çok kitabı da bulunan VURDEM, kurumumuz bünyesinde Rusça Eğitimleri vermeye devam etmektedir. Rusça eğitimlerinde, çeviri ve tercüme alanında ayrıca Rusça YDS eğitimlerinde uzman bir isimdir.

Ø  SVETLANA ÇELİK / Rusça Öğretmeni

Yaklaşık 4 yıldır Sun Akademi bünyesinde her seviyede Rusça eğitmeni olarak görev alan Svetlana ÇELİK, Rusça öğretmenliği mezunudur. Birçok eğitim kurumunda eğitmen olarak görev almış, farklı seviyelerde birçok öğrenci mezun vermiştir. Türkçe’yi çok iyi konuşması nedeni ile iletişim sıkıntısı yaşatmadan doğru aksan ile Rusça eğitimleri vermektedir.

Ø  LIUDMILA KARABKİRA / Rusça Öğretmeni

Uzun yıllardır Türkeiye’de yaşamakta olan Liudmila KARABKİRA, Sun Akademi bünyesinde her seviyede Rusça eğitimleri vermektedir.

Ø  IRINA DEMİR / Rusça Öğretmeni

Rusça öğretmenliği mezunu olan İrina ÇELİK Sun Akademi bünyesinde her seviyede Rusça eğitimleri vermektedir. Bunun yanı sıra Ankara’da özel bir okulda da Rusça eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

 

ALMANCA

Ø  ZEYNEP DEDE / Almanca Öğretmeni

Almanca öğretmenliği mezunu olan Zeynep DEDE, alanında isim yapmış uzmanlar arasında yer almaktadır. Uzun yıllar Almanya’da yaşamış olması hem konuşma anlamında hem de akademik anlamda eğitimlerinde büyük avantaj yaratmaktadır. Sayılı kurum ve kuruluşlara kurumsal olarak Almanca eğitimleri de veren Zeynep DEDE, Aile Birleşimi Vize sınav eğitimleri de vermektedir.

Ø   HÜLYA ÖZDEMİR / Almanca Öğretmeni

Hacettepe Üniversitesi Almanca Öğretmenliği mezunu olan Hülya ÖZDEMİR, Almanya doğumludur. Sun Akademi bünyesinde Almanca ve Aile Birleşim Sınavı eğitmenliği görevi yapmaktadır.

Ø  MELİH TOSUN / Almanca Öğretmeni

Almanca öğretmenliği mezunu olan Melih TOSUN,  Sun Akademi bünyesinde Genel Almanca ve Almanca Aile Birleşimi Sınavına yönelik eğitimler vermektedir.

Ø  ALİ HÖYÜK / Almanca Öğretmeni

Hacettepe Almanca öğretmenliği bölümünden mezun olan Ali HÖYÜK, aynı zamanda Almanya doğumludur. Lise eğitimine kadar Almanya’da yaşamış olup, üniversite eğitimini Türkiye’de tamamlamıştır. Aktif tüm seviyelerde Sun Akademi bünyesinde genel Almanca ve Aile birleşimi eğitimleri vermektedir.

 

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

Ø    DENİZ BEKMAN MAVİDEMİRLİ / İnsan Kaynakları Yönetimi – Kişisel Gelişim Uzmanı

Sun Akademi bünyesinde İnsan Kaynakları Yönetimi eğitmeni olarak görev alan Deniz BEKMAN MAVİDEMİRLİ Maltepe Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı üzerine yüksek lisans yaptı. Birçok kurum ve kuruluşta “İnsan Kaynakları Uzmanı” olarak görev aldı. Çalışma hayatının yanı sıra farklı birçok eğitim kurumunda eğitmen olarak görev aldı. Devlet ve özel sektör olmak üzere birçok büyük kuruluşlara İnsan Kaynakları Yönetimi danışmanlık hizmeti yaptı. Halen eğitmen ve danışman olarak İnsan Kaynakları sektöründe aktif olarak yeralmaktadır.

Uzmanlık Alanı;

İnsan Kaynakları Yönetimi (Tüm Süreç),

İK Departman Kurulumu,

İş Analizi – Performans Değerleme

Mülakat Teknikleri – Çeşitliliği

İş Hukuku ve Özlük İşlemleri

Kişisel Gelişim Eğitimleri

EMEL ŞAHBAZ / İnsan Kaynakları Yönetimi – Kişisel Gelişim Uzmanı

1973 doğumlu olan Emel ŞAHBAZ, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi - İktisat Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini ise Ufuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yapmıştır. Kariyer yaşamına Fako ve Eczacıbaşı İlaç firmasında başlamış olup, ardından Avon Kozmetik'te Eğitim ve Satış Şefi olarak görev almıştır. Daha sonrasında özel bir İstihdam ve Danışmanlık firmasının Türkiye ayağını kurarak, Şirket Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. 

İş yaşamı boyunca hizmet içi birçok seminer ve eğitim programlarında görev almış, birçok özel kurum ve kuruluşa İnsan kaynakları süreçlerinde; insan kaynakları departmanının kurulması, işe alım süreçleri, kariyer yönetimi, performans sistemlerinin kurulması gibi alanlarda eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır.

Halen Sun Akademi Eğitim ve Kariyer Merkezi bünyesinde bünyesinde MEB. Onaylı İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programları eğitmeni olarak görev almaktadır.

Uzmanlık Alanları;

İnsan Kaynakları Departmanı Kurmak,

İnsan Kaynakları Departmanına İşlerlik Kazandırmak,

Yönetici Koçluğu Yapmak,

İnsan Kaynakları Uzmanı Yetiştirmek,

Kişisel Gelişim Eğitimleri ile Personele Nitelik Kazandırmak

TUNA TORAL / İnsan Kaynakları Yönetimi – Ücret ve Bordrolama

Sun Akademi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Ücret ve Bordrolama Uygulamaları eğitimlerinde eğitmen olarak görev yapan Tuna TORAL; Gazi Üniversitesi maliye bölümü mezunu olan Tuna TORAL, kariyer hayatına bir danışmanlık firmasında denetçi yardımcısı olarak başladı. Ardından Türk Hava Kurumunda müfettiş ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Halen Sun Express’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

Uzmanlık Alanı:

İnsan Kaynakları Yönetimi ( Tüm Süreç)

Özlük İşlemleri

Ücret Yönetimi

Bordrolama

İş Hukuku

SERKAN SARI / İnsan Kaynakları Yönetimi – Ücret ve Bordrolama – İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanı

ARTEM insan kaynakları müdürü olarak sektör içinde aktif olarak görev alan SERKAN SARI Sun Akademi bünyesinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Uygulamalı Bordrolama ve Ücret Yönetimi, İş Güvenliği ve Sağlığı eğitimleri vermektedir.

Uzmanlık Alanı:

İnsan Kaynakları Yönetimi ( Tüm Süreç)

Özlük İşlemleri

Ücret Yönetimi

Bordrolama

İş Hukuku

 

DIŞ TİCARET YÖNETİMİ

TAHİR BİROL ÇONKA / Dış Ticaret Yönetimi

Sun Akademi bünyesinde “Dış Ticaret” eğitmeni olarak görev yapmakta olan Birol ÇONKA; 1960 Sivas doğumlu olup, 1980 senesinde Hacettepe Üniversitesine bağlı bir yüksekokulun Kamu Sevk ve İdaresi bölümünden mezun oldu.

Sırasıyla; Aselsan Elektronik Sanayi, MAN Motor Sanayi, Erkunt Döküm ve Makine Fabrikaları, Roketsan Roket Sanayi gibi dış ticaret hacmi büyük olan firmalarda Satın alama-Dış Ticaret Sorumlusu, Dış Ticaret Uzmanı, İthalat/İhracat Şefi, İthalat/İhracat/Lojistik Müdür yardımcılığı görevlerinde 26 yıl süresince görev almış olup, 2006 yılında da emekli olmuştur. Ardından ÜNSPED Lojistik firmasında Bölge müdürü olarak görevine devam etmektedir.

İş yaşamı boyunca birçok eğitim ve seminer programlarına katılmış olan ÇONKA, kurumlara ve bireylere eğitimler vermiştir. Yoğun olarak ithalat ve ihracat işi yapan firmalara ithalat, ihracat, nakliye, sigorta ve gümrük konularında danışmanlık yapmaya devam etmekte olup, halen Sun Akademi kurumu bünyesinde Dış Ticaret Eğitmeni olarak görev almaktadır.

Uzmanlık Alanları;

İthalat Rejimi ve Uygulamaları

İhracat Rejimi ve Uygulamaları

Yatırım Teşvik Sistemi

Yatırımlarda Devlet Yardımları

Ödeme ve Teslim Şekilleri

Dahilde İşleme Rejimi Uygulamaları

AB Hibe Yardımları

Gümrük Kanunu ve Uygulamaları

PINAR KARAÇAV / Dış Ticaret Yönetimi

Sun Akademi Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret Eğitmeni olarak görev alan Pınar KARAÇAV; başarı ile sürdürdüğü eğitim yaşamını Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümlerinden mezun olarak tamamladı. İş yaşamına 2000 yılında Türk Traktör Fabrikası’nda başlayan KARAÇAV, halen dış ticaret hacmi büyük bir holding bünyesinde Dış Ticaret Uzmanı olarak sektör içinde aktif rol almaktadır. 

Uzmanlık Alanları;

  • İthalat-İhracat
  • Gümrük Mevzuatı
  • Satış-Pazarlama

 

 Başa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.
UA-111966033-1