LGS / LYS – 5

LYS - 5  KURSU         -       HAZIRLIK ATLAMA KURSU        -        YURTDIŞI EĞİTİM          -        HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

 

 

LYS – 5 KURSU -  EĞİTİM SİSTEMİ                                      LYS – 5 HAKKINDA GENEL BİLGİ       

LYS – 5 KURSU -  EĞİTİM SİSTEMİ

Liselerde eğitimi devam eden dil bölümü öğrencilerine ve mezunlara yönelik düzenlenen, LYS – 5 olarak adlandırdığımız İngilizce eğitimi, tamamen sınava hazırlık programıdır.

Sun Akademi LYS - 5 kurslarının amacı; doğru yöntemle, en kısa sürede kursiyerin sınavdan istediği sonucu almasını sağlamaktır. Bu sebeple Sun Akademi LYS-5 kursları öğrenciyi başarıya ulaştıracak en etkili eğitim sistemi ile yürütülmektedir. Sınavlara yönelik uygulamış olduğumuz özel eğitim sistemi, uzman eğitmen kadromuz ve diğer artılarımız bizi diğer kurslar arasından öne çıkarmaktadır. 

     

UZMAN EĞİTMEN KADROSU:  LYS -5 eğitimleri sınav sistemine, soru tarzına, konu çeşitliliğine hakim olan, deneyimli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

KONU ANLATIMI +  TEST TEKNİĞİ EĞİTİMİ: LYS eğitimlerimiz 2 aşamadan oluşur. “Konu Anlatımı” ve “Sınav Test Tekniği” eğitimi.

1. Aşama olan “Konu Anlatımı” eğitiminde öğrencinin İngilizcedeki tüm eksikliklerinin tamamlanması amacı ile derslerde yoğun konu anlatımı verilir. Bunun yanı sıra her konuya ait sorular çözülerek konunun pekişmesi sağlanır.

 2. Aşama ise “Sınav Test Tekniği” eğitiminin verildiği bölümdür. Bu bölümde bol soru çözümüne yer verilir. Sınavda çıkan her bir soru tarzı tek tek ele alınır ve her birine ait soru çözüm teknikleri etkin olarak öğrenciye öğretilir. Buradaki amaç öğrencinin en kısa sürede doğru cevaba ulaşmasını sağlamaktır.

DENEME SINAVLARI: Sınav eğitimlerinin vazgeçilmez bölümü deneme sınavlarıdır. Düzenli aralıklar ile yapılan deneme sınavlarında öğrencinin eksikliklerinin ve genel durumunun belirlenmesi amaçlanır.

 GÜNCEL – SINIRSIZ KAYNAK: Sun akademi olarak, her yıl tüm kaynaklarımız son sınav sistemine göre güncellenir ve öğrencilerimize ücretsiz olarak verilir.

EK ETÜT ve SORU ÇÖZÜM DERSLERİ: Öğrenciler derste anlamadıkları konuları yada çözemedikleri soruları ders zamanları dışında eğitmenlerine sorarak eksiklerini tamamlama fırsatına sahiptirler.

ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ: Sun Akademi olarak en önemsediğimiz bölümdür. Öğrenci takip sistemi olarak adlandırdığımız bölümde öğrencinin genel durumu ve yoklama takibi gibi bilgiler aileler ile düzenli olarak paylaşılır.

     “Başarıya ulaşmak ancak ÖĞRENCİ –  OKUL ve AİLE arasında kurulan güçlü bağ ile mümkündür”

 


 

LYS – 5 HAKKINDA GENEL BİLGİ       

Yabancı dil ve edebiyatları, bu dillerin öğretmenlik programları, mütercim tercümanlık ve turist rehberliği gibi yükseköğretim programlarına girmek isteyen DİL ALANI adaylar,

 

  1. AŞAMA  - YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı)

DİL ALANI öğrencileri diğer adaylar gibi Nisan ayında YGS sınavına girmektedirler. Bu sınavda Dil Adayları’ndan belli bir barajı geçmeleri beklenmektedir. Bu barajı geçen adaylar 2. aşama olan LYS sınavına girerler.

YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) - Nisan ayı içinde yapılır ve Türkçe (40 Soru) , Temel Matematik (40 Soru), Sosyal Bilimler (40 Soru) ve Fen Bilimleri (40 Soru) olmak üzere 4 bölümden ve 160 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 160 soru için 160 dk’dır. 

  1. AŞAMA – LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı)

 YGS’ ye girip barajı geçerek başarılı olan öğrenciler, üniversitelerin dil ile ilgili 4 yıllık lisans programına girmek için Haziran ayında LYS’ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) girecekler.

Sınav 80 sorudan oluşur ve 80 soru için 120’dk süre verilir. Sınav İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hazırlanmaktadır.  Başa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.
UA-111966033-1