hazırlık atlama kursu Ankara, ankaradaki en iyi hazırlık atlama kursu, hazılık atlama kursları, ingilizce muafiyer sınavı , ODTÜ hazırlık atlama sınavı, hacettepe üniversitesi hazırlık atlama sınavı, başkent ünivesitesi hazırlık atlama sınavı, atılım üniversitesi hazırlık atlama sınavı, gazi üniversitesi hazırlık atalama sınavı, çankaya üniversitesi hazırlık atlama sınavı, ufuk üniversitesi hazırlık atlama sınavı, osmangazi üniveristesi hazırlık atlama kursu, anadolu üniversitesi hazırlık atlama kursu, proficiency exam, hazırlık atlama kursu iskenderun, iskenderunda hazırlık atlama kursu, hazırlık atlama kursları iskenderun

HAZIRLIK ATLAMA KURSLARI 

HAZIRLIK ATLAMA SINAVI (İNGİLİZCE MUAFİYET SINAVI)

2017 YAZ KAMPI EĞİTİM TAKVİMİ

1. Dönem:  16 AĞUSTOS 2017 - 6 EYLÜL 2017 - Toplam 96 Ders Saati

                     HERGÜN (Günde 6 Ders)

   

 2. Dönem: 21 AĞUSTOS 2017 - 9 EYLÜL 2017 - Toplam 84 Ders Saati

                     HERGÜN (Günde 6 Ders)

                    *** 30 Agustos - 4 Eylül tarihleri arası 6 gün Kurban Bayramı tatili

SEVİYE BELİRLEME SINAVI 

  Kurumumuzda ÜCRETSİZ "Seviye Belirleme Sınavı" düzenlenmektedir. 

*** Sınava katılan tüm öğrencilere Hazırlık Atlama Eğitimlerinde %10 iNDİRİM uygulanacaktır.

*** %90 oranında başarı gösteren öğrencilere ise ÜCRET İADE GARANTİSİ verilecektir. 

*** Sınavda barajı geçen öğrenciler hazırlık atlama eğitimine katılabileceklerdir. Sınava katılmayan öğrenciler ise mezun oldukları okuldaki dil seviyelerine ve daha önce almış oldukları İngilizce eğitimlerine göre değerlendirilecektir

LÜTFEN DİKKAT: Sun Akademi olarak hazırlık atlama eğitimleri en az orta seviye (B1) İngilizce bilgisi olan kişiler için uygundur. Yoğun kamp döneminde üniversitelerin hazırlık bölümlerinde görevli olan hocaların yönetiminde tüm gramer konuları işlenmekte, kelime çalışmaları, listening ve reading çalışmaları yapılmakta, benzer sınav soruları çözülmektedir. Bu denli yoğun bir eğitimden fayda sağlayabilmek için dil seviyeniz önemlidir. Bizim uyguladığımız "Seviye Belirleme Sınavı" da bu sebeple önemlidir. Sınav sonrasında alacağınız puana göre bu eğitimin sizin için uygunluğu belirlenir. Sınavdan düşük puan alan öğrencilerin hazırlık okuması önerilir.


HAZIRLIK ATLAMA KURSU - EĞİTİM İÇERİĞİ

GRAMMAR

46

Üniversitelerin uyguladığı tüm Profıciency sınavlarında (Hazırlık Atlama Sınavı) Grammar ve Reading bölümleri yer almaktadır.

Listening ve Writing bölümlerini ise bazı üniversiteler uygulamaktadır.

Kurs programınızı oluştururken üniversitenizin sınav sistemini dikkate almayı unutmayınız!..

(DİL BİLGİSİ)

Ders Saati

READING

30

(OKUMA)

Ders Saati

LISTENING

10

(DİNLEME)

Ders Saati

WRITING

10

(YAZMA)

Ders Saati

 

TOPLAM DERS SAATİ

100 

  

HAZIRLIK ATLAMA KURSU / EĞİTİM İÇERİĞİ

Üniversitelerde uygulanan HAZIRLIK ATLAMA SINAVI (PROFICIENCY EXAM) farklı bölümler içermektedir. Bu neden ile eğitim alırken üniversitenizin uyguladığı sınav sistemine yönelik içeriğe sahip eğitim görmek çok önemlidir.

 

GRAMER (DİL BİLGİSİ) + VOCABULARY (KELİME) + READING (OKUMA & PARAGRAF) : Bu bölüm tüm üniversitelin sınav içeriğinde yer almaktadır. Her öğrenci kesinlikle İngilizce dil bilgisi yapıları, kelime bilgisi ve reading diye adlandırılan okuma parçalarının yer aldığı bölümden sınava tabi tutulacaktır. Bu bölüm çoktan seçmeli olup en yüksek puanlama diliminin yer aldığı bölümdür.  Sun Akademi olarak bu bölümde öğrenciye tüm gramer konuları sınavda karşılarına çıkacak şekilde verilir ve sorular üzerinde gösterilir. Özel “EZBERLEME TEKNİKLERİ” kullanılarak kelime ezberleme çalışmaları yapılır. Öğrencilerin en zorlandığı bölüm olan reading bölümünde ise “SINAV TEKNİKLERİ EĞİTİMİ” verilerek en kısa sürede öğrencilerin paragraf sorularını nasıl çözmesi gerektiği anlatılır.

LISTENING (DİNLEME): Hoperlör yada sözlü olarak dinletilen içerikler üzerinden sorular sorularak, öğrencinin dinlediğini anlama yetisinin ölçüldüğü bölümdür. Bu bölüm her üniversitede yer almamaktadır. Sun Akademi olarak sınıf ortamında sınav sistemine uygun dileme çalışmaları yapılarak, öğrencinin bu bölüme en uygun şekilde hazırlanması sağlanır.

WRITING (YAZMA): Hazırlık atlama sınavlarda writing bölümünde öğrencilere belirtilen konu ile ilgili essay (makale) yada paragraf yazdırılmaktadır. Bu bölümde öğrencilerin belirli kelime aralığında ve bazı kurallara bağlı kalarak makalelerinini yazması gerekmektedir. Puanlamanın büyük bir kısmı bu kurallara göre yapılır. Sun Akademi writing kurslarında öğrenciye bu kuralların tamamı öğretilir ve farklı tarzlarda yazılar yazdırılarak öğrencinin başarılı olması sağlanır.

 

 

SUN AKADEMİ – HAZIRLIK ATLAMA KURSLARI

 

Eksik İngilizce bilgisi bir yana, iyi derecece İngilizce bilmek bile bu sınavlarda başarıyı getirmeyebilir. PROFICIENCY sınavı ciddi bir hazırlık süreci gerektirmektedir.

Sun Akademi hazırlık atlama kurslarında amaç; genel İngilizce kurslarında olduğu gibi İngilizce öğretmek olmayıp, tamamen sınavda öğrenciyi başarıya ulaştırmaktır. Bu sebeple eğitimlerde ağırlıklı olarak konu anlatımı üzerine daha önce çıkmış sınav soruları ve çıkması muhtemel soru tipleri üzerine çalışmalar yaptırılır. 

SİZİ SINAVA NASIL HAZIRLIYORUZ?

Var olan İngilizce bilgileriniz yeniden tekrar edilerek eksikleriniz tamamlanır, ihtiyacını olan ingilizce gramer (dilbilgisi) yapısını sistematik bir şekilde öğrenmeniz sağlanır.

En çok çıkan kelimeleri unutmadan aklınızda tutabilmeniz için özel çağrışım yöntemleri eğitimi alırsınız,

Uzun paragraf reading (okuma) sorularında, birbirine yakın seçenekler arasından nasıl doğru seçeneği bulacağınızı ve en önemlisi bu sorularda zamanı nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz.

Writing (makale yazma) sınavlarında, sınavda çıkması muhtemel makale türlerini ve bu makaleleri hangi tekniklerle yazacağınızı öğrenirsiniz.

Listening (dinleme) bölümü hazırlık atlama sınavlarında en zorlanılan bölümlerden biridir. Sun Akademi daha önce çıkmış sorular üzerinde üniversitelerin soru tarzına göre öğrencilerin bol alıştırma yapmalarını sağlayarak, bu zorlu bölümde başarılı olmalarını sağlar.

Speaking (konuşma) sınavlarında sorulan sorulara karşılık olarak, konuşma teknikleri üzerinde sınıf içinde alıştırmalar yaparsınız.


UZMAN EĞİTMEN KADROMUZ

Eğitimlerin tamamı üniversitelerin hazırlık bölümlerinde görevleri devam eden, alanında uzman akademisyenler tarafından verilmektedir.


ÜCRETSİZ EĞİTİM DÖKÜMANLARI

Eğitim seti ve dökümanları her yıl güncel olarak eğitmenlerimiz tarafından özel olarak hazırlanır ve öğrencilerimize ücretsiz olarak verilir.


ÜCRETSİZ DENEME SINAVLARI

Kurumuzda düzenlenen deneme sınavları daha önce çıkmış sorulardan ve çıkması muhtemel soru tiplerinden oluşmakta olup, gerçek sınava en yakın sistemde düzenlenerek uygulanır.


BAŞARI GARANTİSİ

Kurs sonundaki başarı öğrencinin derse devamlılığı ve ev ödevlerinin düzenli yapımı ile bire bir ilişkilidir. Bu koşulları sağlayan öğrencilerimizin tamamına yakını hazırlık atlama sınavında başarı sağlamaktadırlar.

Sun Akademi hazırlık atlama kurslarına %100 devamlılık sağlamış, eğitmeni tarafından ödevlerin düzenli yapıldığı onaylanmış ve eğitim başlamadan önce yapılan seviye belirleme sınavında %90 başarı sağlamış olmasına rağmen sınavda başarısız olan öğrencilerimizin eğitim ücreti hiçbir kesinti yapmadan iade edilir.


 

MUSTAFA ZAİMOĞLU – BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

Üniversiteyi kazandıktan sonra hazırlık sınıfını atlamak için kurs araştırmaya başladım. Bu sırada Sun Akademi ile tanıştım. Lise döneminde İngilizceden çok kopmuştum. Bu sebeple hazırlığı atlayabileceğimden emin değildim. Ancak özel okul kazanmam sebebi ile 1 yıl maddi manevi benim ve ailem için çok önemliydi.  Denemeye değer olduğunu düşündüm ve Sun Akademi’ye kayıt oldum. Burayı tercih etmemin nedeni hocaları ve eğitim sistemiydi. Kısa sürede sadece sınava yönelik bir eğitim aldım. Burada gördüğüm her şey sınavda karşıma çıktı diyebilirim. Hocalarıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Devamı…

Bazı Üniversitelerin Hazırlık Atlama Sınav İçerikleri

 

 ÜNİVERSİTELER

GRAMMAR

READING

LISTENING

WRITING

SPEAKING

 Bilkent

x

x

x

x

 

 ODTÜ

x

x

x

x

 

 Hacettepe

x

x

 

 

 

 Ankara

x

x

x

 x

 

 Gazi

x

x

 

 

 

 Atılım

x

x

x

 

 

 Başkent

x

x

 

 

 

 TOBB

x

x

x

x

x

 Çankaya

x

x

x

x

x

 Ufuk

x

x

 

 

 

 Boğaziçi

x

x

x

x

 

 Bahçeşehir

x

x

x

x

x

 Yeditepe

x

x

x

x

 

 İTÜ

x

x

x

x

 

 Yıldız Teknik

x

x

 

 

 

 İstanbul

x

x

x

x

 

 Marmara

x

x

 

 

 

 Uludağ

x

x

 

 

 

 Dokuz Eylül

x

x

 

 

 

 Erciyes

x

x

 

 

 

 Doğu Akdeniz

x

x

x

x

x

 Karadeniz Teknik

x

x

 

 

 


 

ODTÜ

 

1.AŞAMA: Sınavın sabah oturumu çoktan seçmeli 60 sorudan oluşmakta ve 2 bölüm içermektedir: Dinlediğini Anlama (30 soru / 30 puan) ve Okuma (30 soru / 30 puan). Bu bölümün süresi yaklaşık 120 dakikadır.

2. AŞAMA: Sınavın öğleden sonra oturumu 2 bölüm içermektedir: Dilin Kullanımı (20 puan), Not Tutma ve Yazma (20 puan). Bu bölümün süresi yaklaşık 120 dakikadır.

Puanlama 100 üzerinden yapılır.

Öğrencilerin hazırlığı atlayabilmesi için 100 puan üzerinden en az 60 almaları gerekmektedir. Suny programlarında okuyacak öğrencilerin ise en az 65 puan almaları gerekmektedir.

 

 

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

 

Cope sınavı 2 aşamadan oluşmaktadır.

1.AŞAMA: Bu sınavın amacı öğrencinin kelime ve dilbilgisi becerisinin COPE 2 için yeterli olup olmadığını ölçmektir. COPE birinci aşama tamamı çoktan seçmeli olan 200 sorudan oluşmaktadır. Her soru için 5 cevap seçeneği bulunmakta, her 4 yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir. Birinci aşamadan ortalama en az %60 başarı sağlayan öğrenci hazırlığı atlamak için ikinci aşama olan COPE 2 sınavına girmeye hak kazanır, barajın altında kalan öğrencilerde seviyelerine göre hazırlık eğitimi almak için kurlara dağıtılırlar.
2.AŞAMA:  Bu bölümde öğrenci 5 bölümden sorumludur. Bunlar;
> Okuma  (Reading)   >Dinleme  (Listening)    > Yazma  (Writing)
> Konuşma (Speaking)             > Dil Bilgisi (Language)

 

 

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (HÜP)

 

Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu hazırlık atlama sınavına HUPE(Hacettepe University Proficiency Exam) adı verilmektedir. Öğrenciler İngilizce düzeylerine göre 3 kura ( Zero Beginner, Pre-Intermediate ve Intermediate ) ayrılmaktadır.

Öğrencilerin hazırlığı atlayabilmesi için 100 puan üzerinden en az 65 almaları gerekmektedir. 

***HUPE--- dil bilgisi(grammer), okuma(reading),  bölümlerinden oluşmaktadır.

  

 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

 

Ankara Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu hazırlık atlama sınavına PROFICIENCY adı verilmektedir. Öğrencilerin hazırlığı atlayabilmesi için 100 puan üzerinden en az 70 almaları gerekmektedir.

Hazırlık Atlama Sınavı dil bilgisi(grammer), okuma(reading), yazma(writing), listening(dinleme) bölümlerinden oluşmaktadır.

 

 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

 

Gazi Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu hazırlık atlama sınavına PROFICIENCY adı verilmektedir. Öğrencilerin hazırlığı atlayabilmesi için 100 puan üzerinden en az 60 almaları gerekmektedir.

Hazırlık Atlama Sınavı dil bilgisi (grammer), okuma (reading), yazma (writing), bölümlerinden oluşmaktadır.

 

 

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

 

Atılım Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu hazırlık atlama sınavına PROFICIENCY adı verilmektedir. Atılım Üniversitesi C, B, A ve Pro sınıfı olmak üzere sırasıyla dört ayrı kur bulunmaktadır. Öğrencilerin hazırlık atlama sınavına(PROFICIENCY) girmeye hak kazanabilmeleri için en az A kurunu bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Hazırlık Atlama Sınavı dil bilgisi(grammer), okuma(reading), yazma(writing), bölümlerinden oluşmaktadır.

 

 

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

 

Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama sınavı 2 aşamalıdır. 2.Aşamaya girebilmek için 1. Aşamadan en az 24.5 puan almak gerekir. Hazırlık sınıfını atlayabilmek için ise 60 puan ve üstü almak gerekmektedir.

1.AŞAMA:30 puanlık reading (okuma) 10 puanlık vocabulary(kelime bilgisi) ve 10 puanlık grammar (dilbilgisi)bölümlerinden oluşur. Sınav süresi 120 dk’dır.

2.AŞAMA: 35 puanlık writing (yazma) (35 puan) ve 15 puanlık listening(dinleme) bölümlerinden oluşur. Yazma iki bölümden oluşmaktadır. 10 puanlık bölümü paragraf yazma, 25 puanlık diğer bölüm ile dinlediğini anlama soruları çoktan seçmeli sorulardan oluşur. Sınav süresi 90 dk’dır.

 

 

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

 

Başkent Üniversitesi Proficiency Sınavı tek aşamalı olup 100 soruluk bir testten oluşmaktadır. grammar (dilbilgisi)bölümü 40 soru, reading (okuma) bölümü 40 soru ve vocabulary(kelime bilgisi) bölümü 20 soru içermektedir. Başkent üniversitesi Proficiency Sınavı listening ve writing bölümlerini içermemektedir.

Hazırlık sınıfını atlayabilmek için 100 puan üzerinden en az 60 puan almak gerekmektedir.

 

ODTÜ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI (COPE)

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

UFUK ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

TOBB ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

EGE ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

İTÜ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

KARADENİZ TEKNİK  ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

 DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

Devamı... hazırlık atlama kursu, hazırlık atlama kursu ankara, ankarada hazırlık atlama kursu, odtü hazırlık atlama kursu, gazi hazırlık atlama kursu, çankaya hazırlık atlama kursu, cope kursu ankara, proficiency kursu ankara, ankarada hazırlık atlama eğitimi, hazırlık atlama, atılım üniversitesi hazırlık atlama, hacettepe üniversitesi hazırlık atlama kursu, ankara üniversitesi hazırlık atlama kursu, başkent üniversitesi hazırlık atlama kursu, hazırlık kursu ankara, ankarada hazırlık atlama

 

 Başa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.
UA-111966033-1