Kişisel gelişimin önem kazandığı günümüz koşullarında yabancı bir dili iyi derecede bilmek kaçınılmaz bir gerekliliktir. Öğrenilmek istenilen yabancı dili ana vatanında yaşayarak öğrenmek şüphesiz ki öğrenim tekniklerinin en etkilisidir.

İngiltere' de Dil Okulları

Amerika' da Dil Okulları

Kanada' da Dil Okulları

Malta' da Dil Okulları

Avusturalya' da Dil Okulları

Almanya' da Dil Okulları

İspanya' da Dil Okulları

Fransa' da Dil Okulları

Rusya' da Dil Okulları

Çin' de Dil Okulları

Yeni Zelanda' da Dil Okulları

İtalya' da Dil Okulları

Neden dil eğitimimi yurt dışında almalıyım?

Yurt dışında dil okulunda eğitim alan öğrenciler doğru gramer yapısını, düzgün telaffuz ile konuşmayı, rahatlıkla duyduklarını anlamayı yaşayarak öğrenirler. Tüm bunlara ek olarak farklı ülkelerden gelen kişiler ile tanışmak, farklı kültürler tanımak, yeni arkadaşlar edinmek ve çevre gezileri ile yeni bir ülkeyi gezip öğrenmek dil okullarının kişiye sağlayacağı diğer faydalarındandır.
Yurt dışında dil eğitimini;
  ● Genel dil öğrenimine yönelik olarak,
  ● Akademik amaç ile,
  ● Özel sertifika programları için,
  ● TOEFL – IELTS – Cambiridge… gibi sınavlara hazırlanmak için,
  ● Öğretmenlere yönelik “Teacher Training” eğitimi için,
  ● Hukuk, Finans, Havacılık… gibi özel alanlarda dil eğitimi gibi farklı amaçlar doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim için neden Sun Akademi’ yi tercih etmeliyim?

Yurtdışı eğitimde en önemli basamak kişinin amacı doğrultusunda doğru okulu ve doğru eğitim tipini seçebilmektir. Sun Akademi uzman yurtdışı eğitim danışmanları öncelikle sizin hangi amaç ile yurt dışında eğitim almak istediğinizi tespit eder ve talebiniz doğrultusuna size uygun okul seçeneklerini belirler ve de sonuç olarak sizi en doğru okula yönlendirir.
Sun Akademi olarak dünyanın her yerinde, öğrenmek istediğiniz yabancı dile göre, öğrencilerine kaliteli eğitim sunan bir çok okul ile anlaşması bulunmaktadır. Bu sebeple size uygun bir okul her zaman vardır.
Okul belirlendikten sonra nerede konaklayacağınız, ilk gün okula nasıl ulaşacağınız gibi konularda Sun Akademi size danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.
Tüm bunlara ek olarak, vize işlemlerinizi de yürüterek sizin tüm işlemlerinizi eksiksiz olarak tamamlamaktadır.

Okul seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle eğitim almak istediğiniz amaç doğrultusunda bir okul seçilmelidir.
Sonrasında ülke, şehir seçimini ve gene size uygun eğitim gün ve saatlerini belirleme oldukça önemlidir. Tabi tüm bu işlemler sırasında bütçenize uygun en kaliteli eğitimi almanız amaçlanmaktadır.

Eğitim dışında ne gibi aktivitelere katılabilirim?

Sinema, tiyatro, müze gezileri ve akşam yemekleri gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Ancak bu aktiviteler okuldan okula farklılık göstermektedir. Okul seçimi sırasında aktivite detayları öğrenilmelidir.

Yurtdışı eğitimdeki konaklama seçenekleri nelerdir?

Aile yanında, öğrenci yurdunda, öğrenci evlerinde olmak üzere 3 tip konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama; Bir ev ortamında yaşayarak, o ülkenin kültürünü öğrenmek isteyen kişiler için uygun bir seçenektir. Bu ailelerin hepsi daha önceden denenmiş ve olumlu puan ile değerlendirilmiş oldukları için oldukça güvenli yerlerdir. Aile seçiminde yanında kalmak istediğiniz aile ile ilgili detaylı bir form doldurursunuz. Bu formda oda büyülüğü ve havalandırması, evde kaç öğün yemek yemek istediğiniz, evde evcil hayvan isteyip istemediğiniz gibi ayrıntılar bulunmaktadır. Tabi ev halkının da sizden bazı talepleri olacaktır. Eve giriş çıkış saatleri, Banyo kullanım süreleri, çamaşır yıkama…gibi bazı hizmetler konusunda kurallara uymanız beklenecektir. Karşılıklı anlaşma sonucu güvenli bir şekilde ev ortamında konaklayabilirsiniz.

Öğrenci yurdunda konaklama; Öğrenci yurtları eğitim süresince bağımsız olarak hareket etmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir seçenektir. Yurda giriş çıkış saatlerinde bir kısıtlama yoktur. Diğer ülkelerden dil eğitimi almak için gelen kişiler konaklamaktadır.
Kimi yurtlar kampus içinde, kimisi okula yürüme mesafesinde, kimisi de bir vasıta ile ulaşabileceğiniz konumlarda bulunmaktadır. Yurt ücretleri de yurdun konumuna, odanızın kaç kişilik olduğuna göre değişkenlik gösterecektir. Yemek yemek için yurdun yemek hanesini tercih edebilir veya her katta bulunan mutfakta kendi yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Öğrenci evleri; Dil eğitimi alan öğrencilerden oluşmaktadır. Tek ve çift kişilik oda seçenekleri vardır. Evde mutfak, banyo gibi ortak alanlar bulunurken, buzdolabı, süpürge, çamaşır makinesi gibi ev eşyaları da ortak kullanılmaktadır. Öğrenci evlerinin ücretleri özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Vize işlemlerini nasıl yürütebilirim?

Sun Akademi olarak tüm vize işlemleri tarafımızca yürütmektedir. Okul seçiminden vize işlemlerine kadar tüm evrak takibi tarafımızca yapılacağından, öğrencinin eğitim için eksiksiz olarak hazırlanması sağlanır.

İlk gün konaklama yerime nasıl ulaşabilirim?

Sizin talebiniz doğrultusunda hava alanından kalacağınız aileden biri, orada yaşayan bir Türk, yada okul yetkililerinden biri karşılayabilir. Kalacağınız yere kendiniz ulaşmak istiyorsanız, kalacağınız yere nasıl ulaşacağına dair Sun Akademi size oryantasyon verecektir.

Okulda ilk günüm nasıl geçer?

Eğitiminiz başlamadan 2-3 gün öncesinden ülkeye girmiş olduğunuzdan dolayı okul yolunu biliyor olacaksınız. Okula vardığınızda ilk gün size oryantasyon eğitimi verilecektir. Bu oryantasyonda şehir yerleşimi, ulaşım şekilleri, kurallar, yasalar, okul kuralları, ders saat ve günleri ve de aktiviteler ile ilgili bilgiler verilecektir.
Sonrasında sizi sözlü ve yazılı olarak seviye belirleme sınavına alırlar. Sınav sonucuna göre de seviyenize uygun sınıfa yerleştirirler.
İlk gün olduğu için sizinle aynı durumda olan bir çok arkadaşınız olacağından daha çok tanışmakla geçecektir.
 

Yurtdışı Eğitim Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için
(0312) 431 89 46 nolu telefondan
Eğitim Danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.Başa Git

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.
UA-111966033-1